Tanaka

Młody, odważny ronin o gorącej głowie i sercu, podróżujący z Nuriko

Description:

17o04yrejq9rxjpg-001.jpg

Nuriko poznała Tanakę podczas swojej drogi do Hiroi Keikoku no Shiro, kiedy towarzyszący mu chłopak Kano poprosił młodą shugenję o pomoc dla rannego towarzysza. Razem z roninem dotarli do Kanashi-Mura. Zatrzymali się w miejscowej gospodzie.

Wdzięczy za okazana pomoc ronin przysiągł służyć i bronić Nuriko. W Kanashi Mura pomógł jej pokonać Shoichiego i oczyścić wioskę z ściągniętych praktykami czarnoksiężnika oni. A potem stał się jej towarzyszem podróży, obrońcą i przyjacielem.

Razem udali się do Hiroi Keikoku no Shiro, rodzinnej twierdzy ronina. Tam Nuriko poznała jego siostrę Yumiko. O tym spotkaniu jednak nigdy nie opowiedziała Tanace.

Potem wraz z Hiruma Sadao udali się w Góry Zmierzchu, gdzie w świątyni nag z pomocą grupy nezumi stoczyli wspólną walkę z bagienną wiedźmą i goblinami. Tam Tanaka poznał małego nezumi – Chu’kai, poznanego przez Nuriko podczas jej gempukku. Chu’kai ofiarował Tanace monetę Nag w zamian za jego nóż.

Potem wraz z Tanaką wrócili do Shiro Kuni.

Ronin towarzyszył Nuriko również podczas wyprawy do Toishi-mura, wspierał ją w jej planie zniszczenia krwawego zwoju Tsunemitsu. Tam spotkał Hida Tetsuo, znanego mu z młodości wojownika Hida. Początkowo obaj samuraje byli do siebie wrogo nastawieni. Pojednała ich jednak wspólnie stoczona w obronie Nuriko walka.

W Toishi-mura Tanaka rozstał sie ze swoim wiernym towarzyszem Kano, którego wziął na wychowanie Kimura Sato.

Bio:

Tanaka pochodzi z rodu Hiruma. Wychował się w Hiroi Keikoku no Shiro, na dworze Hiruma Akamo, któremu służyła jego rodzina. Na tym samym dworze mieszkał również starszy od niego Hida Tetsuo.

Jako młodzieniec obdarzył zakazaną miłością swoją młodszą siostrę Yumiko. Nie potrafiąc poradzić sobie ze swoim uczuciem, zwrócił się do swojego daimyo o zwolnienie go z służby i w ten sposób został roninem.

Podczas swoich podróży przygarnął chłopaka o imieniu Kano, który stał się jego nieodłącznym towarzyszem.

Tanaka

Droga Kraba Warenhari Warenhari