Main Page


Shiro Kuni

Shiro_Kuni.jpg

Główna twierdza rodziny Kuni, dom Kuni Nuriko oraz jej mistrzyni Kuni Miwy.
Znajduje się w niej Ishi no niwa – Kamienny ogród, którym zajmuje się Kuni Miwa. Jest to zbiór skamieniałych oni, który jest cennym przedmiotem studiów oraz badania Cienia.

Podczas ostatniego pobytu Nuriko w twierdzy przebywali tam tsu-kai sagasu – łowcy czarownic, którzy szukali śladów maho tsu-kai w okolicy. Jeden z nich wypytywał Nuriko, czy nie natrafiła na ich ślad.


Toishi-Mura

Toishi_Mura.jpg

Osada, której gokeinem jest Yasuki Haroto. Nuriko odwiedziła je aby odebrać minerały dla Kuni Miwy. Poznała tam Hiruma Akamo, który odwiedzał właśnie podległa mu osadę.

Podczas jej pobytu miał miejsce incydent ze spaczonym wieśniakiem, który przemienił się w nieumarłego, oraz kradzież pary mieczy, które Hiruma Akamo podarował Yasukiemu Haroto. Miecze te okazała się skraść Hiruma Kazumi, na prośbę ich ofiarodawcy daymio Hiruma Akamo, który dowiedziawszy się o ich spaczeniu nie chciał narażać przyjaciela na kontakt z nimi.

W skałach nieopodal Toishi z Nuriko natrafiła na ciała zabitych przez samurai-ko bandytów.
Dzień później zginęła tam również Hiruma Kazumi zabita przez uwolnionego z miecza ducha Hida Dakoro, z którym razem z Nuriko stoczyły bitwę, ostatecznie dając spoczynek duchowi bohatera.

Ponownie do Toishi Kuni Nuriko udała się latem, kiedy to Yasuki Haroto wysłał list do Kuni Miwy z prośbą o pomoc w rozwiązaniu miejscowych problemów. Do listu dołączył glinianą maskę w której doświadczona shugenga rozpoznała maskę Maho.

Na miejscu Nuriko dowiedziała się o odkrytym grobowcu, w którym znajdowały se przedmioty z kultu Maho. Najstraszliwszymi z odkryć było przygotowane, zmumifikowane ciało żyjącego trzy wieki temu czarnoksiężnika Tsunemitsu oraz zaklęty zwój , który był dziełem dawno zmarłego wyznawcy Maho. Za jego sprawą ożyli zabici w kamieniołomach strażnicy.

Nuriko wraz z Tanaką oraz poznanym tam samurajem Hida Tetsuo dopełnili rytuału, który zniszczył złowrogi artefakt, wypalając jednak jedno ze wzgórz, które na zawsze pozostanie śladem tych wydarzeń, wypalonym szczytem pośród zielonych pagórków okolic Toischi.

Podczas letniego pobyty Nuriko w Toischi rozwinęło się również uczucie pomiędzy Nuriko a gokeinem Toisch Yasuki Haroto.

Dom znalazł tam również Kano, podopieczny Tanaki, który okazał się być krewnym tamtejszego emerytowanego zbrojmistrza Kimura Sato – prawdopodobnie ostatnim z rodu Kimura. Starzec rozpoznał bliznę na ręku młodego chłopaka.

Tanaka spotkał tam dawnego znajomego Hida Tetsuo, początkowa wrogość pomiędzy dwoma panami ugasił jednak wspólna walka którą stoczyli z duchami, które ujawniły się podczas rytuału niszczącego zwój Tsunemitsu


Kanashi-Mura

Wieś, którą opiekował się Yuba Koichi. Podczas pobytu tam Nuriko odkryła obecność jednego z maho tsu-kai, którym okazał się być przyjaciel Koichego – medyk Shoichi. Nuriko odkryła również, że sad Yuby Koichi został zaatakowany przez żarłoczne oni.
Sad został oczyszczony, Soichi zginał zabity przez Tanakę, a jego dom i wszystkie jego rzeczy spłonęły spalone przez Nuriko.
Yuba Koichi popełnił seppuku , następnego dnia zabiła się również jego konkubina Minako.

Nuriko dopełniła ceremonii pogrzebowej samuraja i jego konkubiny.


Hiroi Keikoku no Shiro, Zamek nad Szeroka Dolina

Hiroi_Keikoku_no_Shiro.jpg

Widok z wewnętrznego muru zamku na dolinę.

Twierdza należąca do daimyo Hiruma Akamo. Miejsce w którym wychował się Tanaka i które opuścił kiedy został roninem.
Nuriko udała się tam zanieść Hirumie Akamo daisho poległej w walce Hiruma Kazumi. Miał okazje spotkać się z daymio – opowiedzieć historię uwolnienia ducha Hida Dakoro, oraz przynieść smutną wiadomość o seppuku Yuba Koichiego i związanych z tym wydarzeniach w wiosce Kanashi-Mura.
Nuriko podczas spotkania podarowała Huruma Akamo własnoręcznie wykaligrafowane na zdobionym akwarelowymi malunkami papierze słowa “Honor, obowiązek, uprzejmość” – cnoty szanowanego przez nią daymio. Miała nadzieje, że podarunek okaże się być mu miłym.
Pośród podarunków dostrzegła Dom Powietrza z kolekcji Yoso-no-to – prawdopodobnie podarowany daymio przez Yasuki Haroto.
Poznała tam młodą córkę Akamo, oraz wysłannika klanu skorpiona Bayushi Liana.
Pośród dworzan dostrzegła również młodą kobietę będącą prawdopodobnie siostra Tanaki – dwórkę o imieniu Yumiko.


Kuro-iwa, Czarna Skała

Kopalnia dowodzona przez starszego samuraja – hatamoto Hida Yutaka. Dzień przed przybyciem została zaatakowana przez gobliny, co przysporzyło strat i rannych. Nuriko, na prośbę hatamoto, pomagała opatrzyć ciężko rannych strażników.
Stamtąd udali się do starożytnej świątyni nag – pułapki w którą wprowadziła ich wiedźma, która przybrała postać zabitego posłańca – Hiruma Sadao.
Tam spotkała plemię znajomego nezumi – Chu’kai. On i jego współplemieńcy pomogli jej i Tanace w bitwie z goblinami przy wejściu do świątyni. Uprzednio śledzili wędrówkę Nuriko, Tanaki i wiedźmy.
Wracając przekazała Hida Yutace informacje o świątyni, tak żeby on i jego górnicy mogli wydobyć znajdujący się w otaczających ja skałach jadeit.
Ona wyniosła ze ceny świątyni starożytny artefakt – misę shimizu.

mapa.jpg

Main Page

Droga Kraba Warenhari Warenhari