Hiruma Akamo

Dojrzały, wyważony, elegancki, budzący respekt daymio Sumazo (42-letni)

Description:

Nuriko poznała Hiruma Akamo w Toishi-Mura w domu Yasuki Haroto, kiedy ten odbywał wiosenny objazd swojej prowincji.

To on ofiarował Haroto skradzione daisho. To on również nakazał swojej samurai-ko Hiruma Kazumi wykraść ofiarowany przyjacielowi miecz kiedy dowiedział się, że jest przeklęty. Chciał go w ten sposób ochronić nie narażając honoru ich obu.
Nuriko poznała jego sekret, który zobowiązała się zachować w tajemnicy. Akamo w zamian zgodził się aby Kazumi oddała Nuriko przeklęty miecz i zniszczyła go. Samurai-ko niestety zginęła w walce z duchem wściekłości Hida Dakoro.

Drugi raz spotkali się w Hiroi Keikoku no Shiro gdzie Nuriko udała się zanieść daisho zmarłej samurai-ko. Przyniosła mu również wieści o seppuku Yuba Koichiego.
Podczas spotkania ofiarowała mu własnoręcznie ozdobiony akwarelowym malunkiem zwój z wykaligrafowanymi cnotami: Honor, Odpowiedzialność i Uprzejmość
Daymio chcąc jej okazać wdzięczność za pomoc zaproponował jej spełnienie jej potrzeby. Nuriko poprosiła o kawałek jadeitu – na swoja prośbę dostała od wspaniałomyślnego daymio jadeitowy amulet.

Bio:

Daymio Samuzo, rezydujący w Hiroi Keikoku no Shiro. Ma syna Satoru (17) oraz nastoletnią córkę Micho (15). Dawny pan Tanaki, na jego dworze mieszka rodzina ronina, w tym jego siostra Yumiko.
Zwierzchnik gokeina Yasuki Haroto oraz samuraja Hida Tetsuo.
Hiruma Akamo i Yasuki Haroto łączy przyjaźń.

Hiruma Akamo

Droga Kraba Warenhari Warenhari