Yasuki Haroto

Młodo wyglądający, doświadczony gokenin regionu Toishi (36-letni)

Description:

Nuriko pierwszy raz odwiedziła Yasuki Haroto wraz z Kuni Miwa, kiedy była jeszcze uczennicą, przed swoim gempukku

Drugi raz Nuriko odwiedziła gokeina samodzielnie wysłana przez Kuni Miwę, aby odebrać przygotowane dla niej kamienie.
Podczas pobytu Nuriko pomogła ashigaru gokeina w walce z nieumarłym. Haroto zaproponował jej żeby została parę dni i poznała jego przyjaciela i zwierzchnika – daimyo Hiruma Akamo
Podczas jej pobytu skradziono należące do Haroto daisho, prezent od mającego niebawem przybyć daimyo. Zrozpaczony Haroto poprosił Nuriko o pomoc w odzyskaniu daisho.
Nuriko odkryła przyczynę kradzieży daisho, ale związana tajemnicą nie mogła jej wyjawić Haroto – wyjaśniła mu tylko, że daisho zostało zniszczone.
Kiedy wyjeżdżała Haroto ofiarował jej Dom Wody.

Piękny i szlachetny gokein zapadł mocno w pamieć młodej Nuriko, która podczas swoich podróży wielokrotnie wspominała ich spotkanie, spoglądając na dom wody – prezent od Haroto.

Licząc na kolejne spotkanie, Nuriko przygotowała malowany akwarelami tryptyk przedstawiający mijające pory dnia – alegorię mijającego czasu. Chciała ofiarować go Haroto, przy najbliższym spotkaniu.
Zwróciła się również do miecznika w Kuni Shiro,o naprawę zniszczonego daisho Hida Dakoro, które chciała zwrócić szlachetnemu gokeinowi.

Kolejny raz Nuriko odwiedziła Haroto w odpowiedzi na list gokeina do Kuni Miwy z prośbą o pomoc przy odkrytym na wyrobisku znalezisku. Na miejscu Nuriko pomogła rozwiązać problem niebezpiecznego znaleziska – grobowca wyznawcy Maho – czarnoksiężnika Tsunemitsu.

Ofiarowany przez Nuriko dla Haroto prezent znalazł swoje miejsce na jednej ze ścian w głównej sali jego domu, na przeciwko naprawionego daisho – prezentu od Hiruma Akamo.

Pobyt Nuriko w Toishi-Mura był również czasem, kiedy rozkwitło uczucie pomiędzy młodą shugenją, a dojrzałym gokeinem. Wspólne rozmowy i spacery, sprawiły że odkryli, że są siebie bardzo bliscy.

Nuriko opuszczała Toishi-Mura wiedząc, że zostawia tam mężczyznę, któremu oddała młode serce.

Bio:

Gokein Toishi-Mura, osady należącej do prowincji Samuzo, należącej do daimyo Hiruma Akamo.
Przyjaciel Hiruma Akamo oraz sprzymierzeniec Kuni Miwy.

Yasuki Haroto

Droga Kraba Warenhari Warenhari