Kuni Miwa

Dojrzała, surowa sensei Kuni Shugenja, opiekunka Ishi no Niwa, sensei Kuni Nuriko (45 letnia)

Description:

Jest zwierzchniczką Kuni Nuriko. To ona wysłała ją do Toishi, pierwszy raz, wczesną wiosną, aby odebrała kamienie, które przygotował dla niej Yasuki Haroto, drugi raz aby rozwiązać problem podejrzanego znaleziska zaprzyjaźnionego gokeina.
Za drugim razem, latem, Haroto przesłał Kuni Miwie list wraz z maska Maho. Kuni Miwa powiedziała wtedy Nuriko, że poświecił jej dużo miejsca w liście.

Późną wiosną, kiedy Nuriko wybrała się do Hiroi Keikoku no Shiro, Kuni Miwa wraz z oddziałem Hida wyprawiła się obejrzeć nowe, podobno cenne znalezisko.Wyprawa okazała się być jednak pułapką bagiennych wiedźm, które zabiły wielu z jej uczestników.
Posłaniec z listem, który Kuni Miwa wysłała do Nuriko czekającej w Hiroi Keikoku no Shiro nigdy nie dotarł. Został zabity przez bagienną wiedźmę, a list podrobiony i wykorzystany przez nią, by pod postacią zabitego posłańca, zwieść Nuriko aby ta wprowadziła ją do starożytnej świątyni.
Kuni Miwa wysłała Nuriko powietrznego kami z ostrzeżeniem o zasadzce, ten jednak dotarł zbyt późno. Całe szczęście ta przygoda skończyła się dla Nuriko szczęśliwie. Spotkały się ponownie w Kuni Shiroi.
Kuni Miwa nigdy nie opowiedziała Nuriko o szczegółach swojej wyprawy.

Bio:

Dawna sensei Kuni Nuriko, obecnie jej zwierzchniczka. Stale przebywa w Kuni Shiro gdzie opiekuje się Ishi no Niwa – Ogrodem Skamieniałych Oni.

Kuni Miwa

Droga Kraba Warenhari Wasillissa