† Shoichi

Niezwykle zdolny medyk z Kanashi-Mura, który okazał się być maho-tsukai

Description:

Został przedstawiony Kuni Nuriko przez Yubę Koichiego jako prostego pochodzenia za to niezwykle utalentowany i ceniony przez niego medyk.
Nuriko zwróciła się do niego kiedy w nocy stan Tanaki, odnalezionego przez nią rannego ronina, się pogorszył. Medyk uleczył Tanakę, zyskując sobie początkowo wdzięczność i przychylność Nuriko.
Kolejnego dnia rano Tanaka wyznał jej, że miał dziwne niepokojące sny, które jako podejrzewa mają coś wspólnego z praktykami Soichiego.
Tego dnia Nuriko odkryła w sadzie Koichiego żarłoczne oni, które żywiły się doglądanymi przez niego pieczołowicie roślinami. Odsłonięte przez kami ziemne oni zaatakowały Nuriko, poważnie ja raniąc. Koichi wezwał Soichiego prosząc żeby przyjaciel ją opatrzył. Wbrew złym przeczuciom Tanaki, Nuriko przystała.
Podstępny Soichi, chcąc pozbyć się zaczynającej go podejrzewać shugenjy włożył w jej rany truciznę, która miała ja osłabić. Nuriko odkryła truciznę i z pomocą Tanaki usunęła ją z rany, zapobiegając najgorszemu.

Kolejnego dnia doszło do starcia, najpierw z potężnym oni, a potem z podstępnym mau-tsukai. Soichi uciekł do swojego domu, gdzie ukrywał dwóch nieumarłych. Po trudnym starciu Tanaka zabił czarnoksiężnika, a Nuriko spaliła jego dom wraz z wszystkim co w nim się znajdowało.

Niestety Yuba Koichi, który do końca ufał Soichiemu, widząc swój błąd i obłudę tamtego popełnił seppuku. Shoichi i jego fałszywa przyjaźń stały się przyczyną zguby samotnego samuraja.

Bio:

Fałszywy przyjaciel Yuba Koichiego, maho-tsukai.

† Shoichi

Droga Kraba Warenhari Warenhari